Suudi Arabistan’da Hayvanlarla Fotoğraf Çekmek Yasaklandı

Suudi Arabistan’ın en yüksek dini otoritesi olan Din Adamları Yüksek Konseyi’nin üyesi Şeyh Salih Bir Favzan El-Fazvan, kedi-köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekmenin İslam’a aykırı bir Batı adeti olduğunu iddia ederek, bu tür fotoğraf çekilmesinin engellenmesi için fetva verdi.

arabistan-ajanimo3 Suudi Arabistan’da Hayvanlarla Fotoğraf Çekmek Yasaklandı

Kısa bir süre önce satrancın bir çeşit kumar olduğu belirtilerek yasaklanması için fetva verilen Suudi Arabistan’da, şimdi de kedi-köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekilmesi yasaklandı.

arabistan-ajanimo Suudi Arabistan’da Hayvanlarla Fotoğraf Çekmek Yasaklandı

El Arabiya’nın haberine göre, Suudi Arabistan’ın en yüksek dini otoritesi olan Din Adamları Yüksek Konseyi’nin üyesi Şeyh Salih Bir Favzan El-Fazvan’nın fetvasında, kedi-köpek gibi hayvanlarla fotoğraf çekmenin İslam’a aykırı bir Batı adeti olduğu ve bu tür fotoğraf çekilmesinin engellenmesi gerektiği belirtildi.

arabistan-ajanimo2 Suudi Arabistan’da Hayvanlarla Fotoğraf Çekmek Yasaklandı

Düzenlediği haftalık dini programda izleyici sorularını yanıtlayan El-Favzan, bir soru üzerine Suudi Arabistan’da evcil hayvanlarla fotoğraf çekmenin tıpkı Batı’da olduğu gibi moda haline geldiğini söyleyerek, “Mecbur olmadıkça hayvanlarla fotoğraf çektirmek günahtır. Ne kedi, ne köpek, ne kurt, ne de başka bir şey…” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

At ile Kedinin Sıkı Dostluğu

At ile Kedinin Sıkı Dostluğu

Hepimiz Bu Dünyada Misafiriz!

Hepimiz Bu Dünyada Misafiriz!