“Tembel Kedi Josef” 17 Şubat’ta Raflardaki Yerini Alıyor

Franziska Biermann’ın yazıp resimlediği “Tembel Kedi Josef” kitabı , 7 yaş üstü okurlara yepyeni bir macera sunuyor.

Bay Tilki dizisiyle büyük beğeni toplayan Franziska Biermann‘ın yepyeni kitabı “Tembel Kedi Josef “, hep kitap etiketiyle 17 Şubat’ta raflarda!

tembelkedi2  “Tembel Kedi Josef” 17 Şubat’ta Raflardaki Yerini Alıyor blank

Kitap, tembel ama eğitimli kedi Josef’in, komşunun köpeğinden ona geçen pireden kurtulmak için yaşadığı türlü maceraları anlatıyor.

HEP kitap etiketiyle yayınlanan ve Süheyla Kaya’nın dilimize çevirdiği kitabın hikayesi kısaca şöyle:

tembelkedi3  “Tembel Kedi Josef” 17 Şubat’ta Raflardaki Yerini Alıyor blank

Tembel ama eğitimli kedi Josef, her gün dakikası dakikasına not ettiği günlük faaliyet planını uygular. İşi başından aşkındır ama kişisel bakımdan spora, eğitimden sağlığa her türlü faaliyeti çok sevdiği kanepenin üstünde gerçekleştirir. Sadece günde bir kez yerinden kalkar ve ona dünyanın sonu gibi gelen arka bahçenin kenarına gidip tuvaletini yapar. Günlerden bir gün, bahçede salyalarını akıtarak oradan oraya koştuğu, futbol oynadığı, durmadan havladığı için sinirini bozan komşunun köpeği Rudi’yle karşılaşır ve çarpışırlar. Kanepesine döndükten sonra uyuklamaya başlayan Josef acıyla uyanır; vücudunun çeşitli yerleri ısırılmaktadır. Evet, Rudi’den Josef’e pire bulaşmıştır. Josef, pireyi başka bir hayvana bulaştırmak için yola koyulur. Çeşitli maceralardan sonra nihayet pireden kurtulmuştur. Evine gelir, sevgili kanepesine kurulur, eski dünyasına döner. Fakat artık bu hareketsiz dünyadan sıkıldığını fark eder. Piresini geri ister.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Dostluk Para ile Satın Alınmaz blank

Dostluk Para ile Satın Alınmaz

Balkanlar ve Türkiye’nin En Önemli Küçük Akbaba Üreme Alanına Termik Santral blank

Balkanlar ve Türkiye’nin En Önemli Küçük Akbaba Üreme Alanına Termik Santral