Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

PETA, Vietnam’da onbinlerce timsahın korkunç bir şekilde, derileri soyularak öldürülmelerini ortaya çıkardı ve dünya çapında satılan “lüks” deri çantalara nasıl dönüştüğünü gerçeğini gözler önüne serdi.

Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

PETA’nın Vietnam’da çektiği kan donduran görüntülerde timsahların derileri için canlı canlı nasıl şiddete uğradığını ortaya çıkardı.

Çiftliklerde ünlü markalar için özel olarak yetiştirilen timsahların, daracık kafeslerde tutularak belirli bir yetişkinliğe ulaştıktan sonra; vahşi bir şekilde derileri yüzülüp, bu vahşete ortak olan müşterilerine nasıl hazırlandığını gözler önüne serildi.

timsahderisi-9 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Derileri için öldürülen timsahların uğradığı işkenceyi PETA tüm detaylarıyla görüntüledi…

timsahderisi-6 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!
Timsahların Önce Boyunlarından Keserek Açıp Demir Çubuklarla İşkence Ediliyor

Ünlü markalar için timsahların derilerini yüzen Vietnamlı işçiler timsahları boynuna kesip, dikenlerinden metal çubuklar sokarak öldürür ve timsahı kanının tamamen akması için ayrılırlar. Bu öldürme yönteminin uzun süredir insanlık dışı olduğunu belirten uzmanlar omurilik koptuktan ve kan damarları kesildikten sonra bile timsahların bir saatten fazla bilinçli olduklarını belirtti. Öldürülen timsahların görüntülerini izleyen bir sürüngen uzmanı “boyun kesiklerinin çok acı verici ve insanlık dışı olacağını” ve “Bu hayvanların anında ölme ihtimali yok” dedi.”

timsahderisi-1 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Sürekli Akan Kan ve Derisi Yüzülürken Canlı!

İşçiler timsahları bitişik bir odaya alırlar ve derisini yüzerler (hayvan başına 15-20 dakika süren bir süreç). Çekimler, bir timsahın derisi yüzüldükten sonra hareket etmeye devam ettiğini gösteriyor!

timsahderisi-2 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Küçük ve Dar Betorarme Bölmeler!

Louis Vuitton’a deri sağlayan bu çiftlikte yaklaşık 5.000 timsah, vücutlarının uzunluğundan daha dar olan küçük, betonarme bölmelerde tutuldu.

timsahderisi-3 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Ve acı İçinde Yüzülen Deriler…

Timsahlar katletildikten sonra işçiler deriyi kesip çıkardı; hepsi de sadece “lüks” timsah derisi çantalar, cüzdanlar olarak üretilecekleri imalathanelere gönderildi.

timsahderisi-4 Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Bu Zulmü Durdurmaya Yardımcı Olabilirsiniz!

PETA, üç kıtadaki sürüngen çiftliklerinde zulüm görüyor ve hikaye her zaman aynı: acımasız, yakın bir darbe ve şiddetli bir ölüm.

Bunun gibi egzotik derilerden yapılan eşyaları almadan önce lütfen derisi için acı bir şekilde öldürülen hayvanların acılarını görün ve tekrar düşünün.

Ve bu zulme deri satın alarak ortak olmayın.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Denize Giren Korkusuz Köpek, Köpekbalığını Kovaladı!

Timsah Derisi Çantanın Kan Donduran Hikayesi!

Tren Raylarında Yaralanan Lucy ve Onu Canı Pahasına Bırakmayan Panda’nın Mucizevi Kurtuluşu