in

Türkiye’nin İlk Kurtarılmış Hayvan Barınağı: Kimisi Engelli, Kimisi Kesimhanelerden Kurtarıldı

Türkiye’de gönüllüler ve dernekler tarafından kurulan birçok barınak var. Ancak bugün sizi tanıştıracağımzı barınak hepsinden farklı. Çünkü bu bararınak sadece kedi-köpeğe değil, insan şiddeti ve sömürüsünden kurtarılmış yüzlerce hayvana ev sahipliği yapıyor.

Sibel Çağlar,  25 yıldır hayvanlar için mücadele eden bir hayvan aktivisti. Çağlar, Türkiye’nin ilk ve tek Kurtarılmış Hayvan Barınağı olan Angels Sanctuary‘nin kurucusu ve gönüllüsü.

Ankara‘da 15 yıl boyunca kedi ve köpeklerin bakımının yapıldığı bir barınağı olan Çağlar, 2 yıl önce barınağı İzmir‘e taşımış. Ancak bu barınakta sadece kedi ve köpekler yaşamıyor. Bu barınak, İnek, kuzu, ördek, eşek gibi kimi zaman ‘hayvanaseverlerin’ bile unuttuğu yardıma muhtaç 700’den fazla hayvana yuva olmuş.

10.000 metre karelik bir alanda bulunan barınakta yaşayan hayvanların %30’u engelli, %50’si insanlar tarafından şiddet görmüş ve neredeyse %80’i insan sömürüsünden kurtarılmış hayvanlardan oluşuyor.

760 hayvana ev sahipliği yapan barınakta; 7 inek, 1 boğa, 6 koyun, 3 koç, 16 keçi, 57 köpek, 400 tavuk ve horoz, 60 ördek ve kaz, 50 tavşan, 150 kedi, 3 at, 7 eşek, 10 güvercin, 2 tavuskuşu yaşıyor.

 

Sibel Çağlar, kimi kesimhanalerden kurtarılmış kimi yaralı halde ölüme terk edilmiş bu canlara  kendi imkanlarıyla bakıyor. Şu anda maddi olanak olmadığından, barınakta bir çalışan yok.

Bu sebepten Angels Sanctuary sakinlerinin yardımınıza ihtiyacı var.

Yardım ve destek için: www.patreon.com/angelssanctuary

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yorumlar

Isparta’da Besleme Bölgesinde 18 Köpek Ölü Bulundu

Dünyanın Son Erkek Kuzey Beyaz Gergedanı Sudan 45 Yaşında Öldü