Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

ABD’de aşırı yağışlar sebebiyle oluşan sel sularına arabasıyla gömülen bir kadın ile köpeğini kurtarma çalışmaları, ülkenin gündemine oturdu. Yaşlı kadın, can dostunu geride bırakmayı reddetti.

Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

sel2 Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

ABD’nin Louisiana eyaletinde meydana gelen sel felaketinde en az 3 kişi hayatını kaybederken binden fazla kişi de evlerinden tahliye edildi. Olağanüstü halin ilan edildiği bölgedeki kurtarma çalışmalarında uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek anlar kaydedildi.

Kurtarma çalışmalarına katılan ekipler sel sularına gömülen bir aracı fark ederek yanına yaklaşıyor. Aracın içinden bir kadının “Yardım edin” sesi geliyor. Burnu suya gömülen aracın arka camını kırmaya çalışan ekipler bunda başarılı olamayınca üstü açılıp kapanabilen aracın kumaş tentesini bıçakla kesiyor. Bu sırada aracın tamamen suya gömülmesiyle kadının “Boğuluyorum” feryadı duyuluyor.

sel1 Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

Köpeğini Arkada Bırakmadı

Olayı görüp suya atlayan David Phung, tenteyi eliyle yırtarak kadına ulaşıyor. Kadını aracın içinden çekerek su yüzüne çıkartan Phung, daha sonra yaşlı kadının köpeğini de kurtarmasını istemesi üzerine tekrar araca yöneliyor. Phung’un ilk etapta köpeğe ulaşamaması üzerine yaşlı kadın suya geri dalıp can dostunu kurtarma girişiminde bulunuyor. Ardından Phung köpeğe de ulaşıyor ve ikisini de sağsalim kurtarmayı başarıyor.

İlgili Haberler

Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

Devrez’de İlk Kez Su Samuru Bulundu

Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

Amasya’da Kedi Yavrularına Annelik Yapan Köpek: “Çirkin”