in

Yavru Yunusun ‘İnsanlık’la İmtihanı

Tüm canlar insanlık ile sınanmaya devam ediyor. Keyif için bir cana zarar vermenin önüne ne yazık ki hiç bir şey geçemiyor… Geçen günlerde, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e yakın bir sahilde karaya vuran yavru yunus insanların bu bencilliğinden nasibini alan hayvanlardan yalnızca biri.

Balinanın 'İnsanlık'la İmtihanı-Ajanimo-2

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e yakın bir sahilde karaya vuran yavru yunus, tekrardan suya götürülmek yerine elden ele dolaştırılıp selfie malzemesi yapılınca öldü.Topluluk, işleri bitince yunusu sahilin bir köşesine attı.

Balinanın 'İnsanlık'la İmtihanı-Ajanimo-3

Oysa kıyıda bulunduğunda dahi son derece su kaybetmiş olan yunusun bir an önce doğal habitatına kavuşturulması gerekiyordu. Bunun yerine turistik bir kalıntı muamelesi çekilen ve kupa gibi elden ele dolaştırılıp selfie objesi haline getirilen hayvan, alışkın olmadığı şartlara uzun süre maruz kalınca ölüme mahkum oldu.

Balinanın 'İnsanlık'la İmtihanı-Ajanimo-3

Diğer yunusların aksine, kara şartlarına o kadar dayanıklı olmayan, nadir ve nesli tehlikede olan La Plata yunusu, insanların bitmek tükenmek bilmeyen bencilliği yüzünden daha küçücükken hayatını kaybetti.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=pK_gOTdNmeE

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 10 =

Loading…

Yorumlar

Burdur’da Köpeklerin Öldürmesine Kesilen Ceza: 5 bin 460 TL

Mülteci Kedi Norveç’te Ailesine Kavuştu