Yeni AKİT Gazetesi’nden Hayvan Düşmanlığı: Dünyadaki Açlığın ve Sefaletin Sebebi Kedi ve Köpekler!

Yeni Akit Gazetesi, ‘araştırmacı gazetecilik’ örneğini göstererek dünyadaki açlık ve sefaletin sebebini buldu: Evcil hayvanlar için harcanan paralar!

Dünya üzerinde milyonlarca hayvan açlık ve sefalet içerisinde yaşam mücadelesi veriyor, öldürülüyor, tecavüz ediliyor, işkenceler görüyor ve deneylerde kullanılarak sömürülüyor. Doğanın bu güzel ve masum canlıları sokaklarda insan şiddetinden alabildiğince fazlasıyla nasibini alırken, çoğu da ya ormanlara atılıyor, ya da barınaklara kapatılarak tecrit ediliyor. Sokaklardan kurtarılan ve sıcak bir yuvaya sahip olan evcil hayvanların küçük bir bölümü ise insan dostları ile güvende yaşam sürebiliyor.

Dünyayı birlikte paylaştığımız bu masum canlılardan evcil hayvan kategorisinde olanlar ise bazen daha şanslı bir yaşam sürebiliyor. Tabii sığınacağı bir yuvası var ise…

İşte tüm bunların merkezindeki asıl konu ise İslamcı, Muhafazakar Yeni AKİT Gazetesi‘nin düşmanca ve çirkin araştırması. Evcil hayvanları hedefine alan hayvan düşmanı gazete, dünya üzerindeki açlığı, çocuk ölümlerini ve sefaleti evcil hayvanlara harcanan paralara bağlayarak, masum canların boğazından geçen bir lokma mamada suçu buldu!

Yeni AKİT Gazetesi’nden Hayvan Düşmanlığı: Dünyadaki Açlığın ve Sefaletin Sebebi Kedi ve Köpekler!

Yoksul ülkelerdeki açlık ve sefalet üzerinden evcil hayvan düşmanlığı

Afrika, Yemen, Filistin ve Somali’de milyonlarca insanın açlık ve sefalet içinde yaşadığına dikkat çeken İslamcı, Muhafazakar AKİT Gazetesi, dünyadaki açlığın ve sefaletin sebebi olarakta evcil hayvanlara aktarılan ‘yüz milyarlarca dolar’ı gösterdi!

ABD’nin başını çektiği Batı dünyasının, evcil hayvanlara ayırdığı bütçenin 150 milyar dolara ulaştığı belirten gazetei 4.4 milyon kedi ve köpeğin bakıldığı Türkiye ’de ise, son 6 yılda evcil hayvanların kesimi için 443 milyon 200 TL harcama yapıldığını belirterek, evcil hayvanlara harcanan paralardan rahatsızlığını dile getirdi!

Evcil hayvanlara harcanan para Yeni AKİT’i rahatsız etmiş!

Evcil Hayvanlardan olan rahatsızlığını dünyadaki çocuk ölümleri ve açlık konuları ile devam ettiren gazete, Yeryüzünde açlıktan her 5 ila 10 saniyede bir çocuğun öldüğü, 5 yaş altı 155 milyon çocuğun kronik bir şekilde kötü beslendiği dünyada, 600 milyon kişi aşırı şişmanlık sorunu çekiyor. Savaş, açlık, zulüm ve afetlerle sarsılan ölüm döşeğindeki mazlum coğrafyaları umursamayan insanlığın; gelir düzeyinin artması ve refah seviyesinin yükselmesi sonra evcil hayvanlara yönelik ilgisi her geçen büyüyor. Sömürge düzenini yürütebilmek için dünyaya ahlaksızlık ihraç eden, yalan ve dolanlarla milletleri mahkum eden Batılı ülkeler, zevk-ü sefası için para akıtıyor. Akit’in yaptığı araştırmalara göre; zengin yeraltı madenlerine sahip olan Afrika’nın iliğini kurutan ABD’nin başını çektiği Batı dünyasının, evcil hayvanlara ayırdığı bütçenin 150 milyar dolara ulaştığı belirlendi.

Yeni AKİT: Bir kedi mi? Bir insan mı?

Açlık ve susuzluk nedeniyle ölümün pençesinde kalan milyonlarca Afrikalıyı açlıktan kurtarmak için her yıl 6,5 milyar dolara ihtiyaç duyulduğunu belirten gazete. 8 milyar doları Türkiye’ye ait olmak üzere dünya çapındaki toplam insani yardım 20 milyar doları geçmediğini iddia etti. Bu rakamlar üzerinden bir kedi canı ile bir insan canını karşılaştırarak ‘Bir kedi mi? Bir insan mı?’ sorusunu sordu!

Arakan üzerinden çirkin örnekleme

Bir Arakanlı dünyada 0,6 hektarlık kaynak kullandığını, en çok evcil hayvanın bulunduğu Amerika’da evcil bir köpek yıllık 0,6, bir kedi ise 0,18 hektarlık bir kaynağı tükettiğini belirten gazete, dünyadaki bütün açlık ve sefaletin sebebi olarak masum canlar için harcanan parayı gösterdi!

Haberin linki: https://www.yeniakit.com.tr/haber/kedi-kopege-150-milyar-harcayan-bati-bebekleri-olume-terk-ediyor-insanligin-iflasi-532738.html?

Yorumlar

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu: “Tasarıda Sokak Hayvanları için Hayati Önemde Olan Maddeler Değişmesin”

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu: “Tasarıda Sokak Hayvanları için Hayati Önemde Olan Maddeler Değişmesin”

Topladığı Hurdalarla Hem Ailesine Hem de Sokak Kedilerine Bakıyor

Topladığı Hurdalarla Hem Ailesine Hem de Sokak Kedilerine Bakıyor